[tlhIngan Hol] numbers and inherently plural nouns

mayqel qunen'oS mihkoun at gmail.com
Wed Sep 2 06:16:50 PDT 2020


jIjatlh vIneH: "we see three targets".


DuH wa':

wej ray' wIlegh


DuH cha':

wej ray' DIlegh


nuq 'oH DuH lugh'e' ?


DaH.. chaq jatlhqang vay': <<< < wej DoS DIlegh > yIlo'. >>>


'a {DoS} 'oHbe' QInvam meq'e'; inherently plural nouns 'oH QInvam meq'e'.


~ Qa'yIn
-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: <http://lists.kli.org/pipermail/tlhingan-hol-kli.org/attachments/20200902/372877f5/attachment.html>


More information about the tlhIngan-Hol mailing list